Makijaż permanentny

Wykonany przez naszych specjalistów z pewnością stanie się powodem do dumy i radości. Efekty doskonale wykonanego makijażu są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak dla uzyskania perfekcyjnego rezultatu zapraszamy zawsze na wizytę uzupełniającą, po około 4 tygodniach.

Wynika to z faktu, że podczas pierwszej iniekcji pigmentu nie wszystkie nakłucia są wykonywane na idealnie tej samej głębokości. Druga wizyta sprawia, że przez najbliższe lata zawsze makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie. W naszym Salonie każdorazowo dopasowujemy makijaż do naturalnego kolorytu skóry i do typu urody Klientki. Preferujemy wykonywanie makijażu charakteryzującego się dyskretną elegancją i naturalnym wyglądem. 

Efekty zabiegu są trwałe i utrzymują się w skórze przez 2-4 lata. Na skutek działania czynników środowiskowych, w zależności od właściwości samej skóry (jej typu,kolorytu i kondycji), w wyniku naturalnego procesu złuszczania się naskórka i zależnie od metody nakładania makijażu po kilku latach zaczynają tracić na intensywności i makijaż blednie. Aby przedłużyć jego żywotność, zalecamy co roku poddać się zabiegowi odświeżającemu.

Opis zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego polega na iniekcji pigmentu pod skórę przy pomocy cieniutkich igieł. Zabieg wykonuje wyłącznie doskonale przeszkolony personel z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Wykonanie pełnego makijażu trwa od 1 do 2 godzin, co wynika z faktu, że iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.

Procedura rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Następnie specjalista wykonuje rysunek i dopasowuje kolor pigmentu. Obszar zastosowania barwnika, jego kolor i nasycenie zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby i z uwzględnieniem jej naturalnej urody, kolorytu cery, barwy oczu i włosów. Następnie w obszar poddawany zabiegowi aplikowane jest znieczulenie miejscowe i następuje precyzyjne podanie barwnika igłą w głąb skóry od 0,6 mm do 1,2 mm.

Zalecenia przed zabiegiem

W celu uzyskania doskonałego efektu, należy się do zabiegu przygotować. Przed makijażem permanentnym brwi: dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy brwi poddawać regulacji.

24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę. Przed makijażem permanentnym oczu: przy skłonnościach do opuchnięć i przy wrażliwych powiekach przed zabiegiem warto zastosować homeopatyczne kapsułki z arniki.

W przypadku farbowania rzęs henną, makijaż trwały wykonujemy kilka dni po. Przed makijażem permanentnym ust: w ramach profilaktyki opryszczki 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować 2x na dobę preparat antywirusowy Heviran 800.

Ważne! 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.

Przez 7 dni po zabiegu należy intensywnie nawilżać miejsca poddane pigmentowaniu. Przez pierwsze 10 dni wskazane jest unikanie długotrwałego kontaktu z wodą, nie powinno się też stosować mydła i kosmetyków, które nie były zalecone przez linergistkę.

W żadnym wypadku nie wolno trzeć i dotykać miejsc poddanych zabiegowi. Przez 10 dni nie powinny Panie korzystać z sauny i basenów ani opalać się. Pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać strupków, które tworzą się w wyniku złuszczania się naskórka!

Po 3-4 tygodniach po zabiegu, można wykonać korektę - dopigmentowanie (w przypadku takiej konieczności).
Po zabiegu wykonanym na ustach należy przez 3 dni przyjmować 2x na dobę preparat Heviran 800.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:


ciąża i karmienie piersią (dotyczy makijażu ust)

przyjmowanie sterydów – ponieważ ranki trudniej się goją,

infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i stany podgorączkowe,

niewyrównana cukrzyca,

przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

bielactwo – ponieważ istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się nowych zmian,

łuszczyca,

epilepsja,

skłonność do tworzenia keloidów lub bliznowców,

powiększone węzły chłonne,

nowotwór w trakcie leczenia,

skłonność do zapaleń spojówek (dotyczy makijażu oczu).

hemofilia (choroba krwi)

zakażenie wirusem HIV 

wyślij zgłoszenie

Dziękujemy !

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego salonu :)

Wypełnij formularz zgłoesznia a nasza konsultantka się z Tobą skontaktuje :)